RASIS

0 -021

رسیس ، تولید کننده اسپری های سیلیکونی و ضد جوش

RASIS

0 -021

رسیس ، تولید کننده اسپری های سیلیکونی و ضد جوش

RASIS

رسیس ، تولید کننده اسپری های سیلیکونی و ضد جوش

0 -021

? What is Impregnation

فرایند اشباع چیست؟

معنای لغوی اشباع، اشباع است. اما در ریخته گری و متالورژی به معنای پرکردن ترک های خالی شده و تخلخل قطعات با مواد پرکننده مناسب است. به عبارت دیگر به معنای اشباع تخلخل در قطعات فلزی با مواد پرکننده مناسب برای آب بندی و نفوذناپذیر شدن آن است.

موارد مصرف :

در این روش کلیه درزهای میکرونی کور و پیوسته در قطعات آهنی و غیرآهنی مستقل از نوع آلیاژ مانند شیرها، سیلندرها، بدنه پمپ، کمپرسورها، اتصالات لوله، خطوط آب، برخی از قطعات خودرو و … ساخته می شود. با روش های مختلف ریخته گری. ، شن و ماسه ، تحت فشار ، ریخته گری پودر ، آهنگری و … تولید می شوند ، کاملاً اصلاح شده و نشتی هستند.

مزیت ها :

این شرکت مفتخر است به عنوان اولین ارائه دهنده خدمات اشباع از سال 1381 به صنعت کشور خدمت کند.

از ابتدای صنعت ریخته‌گری، ترک‌های میکرونی و تخلخل یکی از مشکلات صنعت بوده است. زمانی که قطعات فلزی برای ذخیره سازی یا مجرای سیالات یا گازهای فشرده از جمله سوپاپ ها و لوله ها، سیلندرهای موتور و سایر قطعات خودرو، بدنه پمپ ها، قطعات مختلف کمپرسور، اتصالات لوله کشی، شمارنده های آب، قطعات مورد استفاده در CNG استفاده می شود، بیشتر مربوط می شود. ، صنایع KPG و غیره این مشکل به صورت جمع آوری مواد در داخل قطعات فلزی، تشکیل حباب در داخل قطعات، لایه اکسید شده در ابعاد میکرون به ویژه در قطعات آلومینیوم، روی، برنز و منگنز ظاهر می شود. به منظور رفع این مشکلات و کمک به صنایع دولتی، شرکت شیمیایی آوا راسیس تصمیم گرفت راه حل رفع این مشکلات را بر اساس پیشرفته ترین تکنولوژی و استانداردهای بین المللی و همچنین الزامات استاندارد ارتش آمریکا معرفی و به دولت معرفی کند. صنایع

به راحتی توسط مواد و مواد دیگر حل می شوند. متأسفانه به دلیل استفاده از روش های غلط و غیراستاندارد، سوء تفاهمی در مورد فناوری اشباع در بین سازندگان و متخصصان ایجاد شده است. در حال حاضر کشورهای توسعه یافته از ماشین آلات متاکریلیک اسید ترموست رزین و ماشین آلات ویژه بر اساس پیشرفته ترین متدولوژی و الزامات استاندارد استفاده می کنند. استانداردهای اعمال شده توسط ارتش ایالات متحده برای اشباع قطعات فلزی و این امر آنها را به بهترین نتیجه رسانده است. بنابراین، متخصصانی که از روش جدید و متاکریلیک اسید ترموست رزین به جای رزین های قدیمی استفاده کرده اند، از نتایج مطلوبی که از اشباع و استفاده به دست آورده اند شگفت زده می شوند.

آن را با حداکثر اطمینان ممکن. ما به همه سازندگان پیشنهاد می کنیم که از این روش استفاده کنند و از ارتعاشات و ضربه های بهینه نتایج لذت ببرند.

همانطور که قبلا بیان کردیم، می توان چندین مزیت را برای این روش بیان کرد که از جمله آنها می توان به کاهش مصرف سوخت و نیروی کار، کاهش آلودگی محیط زیست و … اشاره کرد. کیفیت بالاتر، هزینه کمتر و تسریع در فرآیند تولید. در نتیجه از آنجایی که قطعات تولید شده قابلیت رقابت با قطعات مشابه خارجی را دارند از واردات کالاهای مشابه جلوگیری می شود زیرا مزیت اکثر قطعات خارجی استفاده از این فناوری جدید و پیشرفته است. در حال حاضر قسمت اعظم قطعات تولید شده از فرآیند آغشته سازی عبور می کند و این فرآیند به یکی از اجزای ضروری تولید تبدیل شده است.

استفاده از این فناوری زمانی ضروری به نظر می رسد که قطعات ریخته گری به عنوان مخازن سیالات فشرده مانند سیلندرهای موتور، قطعات مختلف پمپ، کمپرسورها، سوپاپ ها، شمارنده ها، اتصالات و غیره استفاده می شود. خطوط آغشته سازی در کارخانه های آنها از جمله بوئینگ، نیسان، بی ام و، فورد، جنرال موتورز، هوافضای بریتانیا، تویوتا و غیره. اگر تصمیم به تولید قطعاتی با قابلیت رقابت با محصولات تولیدکنندگان مطرح مذکور داشته باشیم، استفاده از فناوری اشباع اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.

خواص شیمیایی قطعات آغشته شده با استفاده از این فناوری تغییر نمی کند و استحکام فیزیکی و مکانیکی آنها به دلیل پر شدن ترک ها و تخلخل آنها افزایش می یابد و عمر مفید آنها به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. تخلخل های پنهان به دنبال تنش هایی که قطعه در معرض قرار می گیرد در آینده منجر به نشت و ترک می شود. بنابراین، با وجود هزینه بالاتر رزین های مورد استفاده برای آغشته سازی در این روش جدید، از آنجایی که رزین مورد استفاده در مقدار کمتری است، هزینه کل رزین در مقایسه با ذوب تجدید بسیار کم است و سود اقتصادی حاصل از آن هزینه اولیه اشباع را توجیه می کند. .

همچنین در برخی موارد می‌توان از موادی با کیفیت پایین‌تر به جای خلوص بالاتر و شمش‌های باکیفیت‌تر – از این رو گران‌ترین – در صورت استفاده از این فناوری استفاده کرد و حتی با استفاده از مواد اولیه نسبتاً کم‌کیفیت‌تر، محصولات باکیفیت‌تری تولید کرد. این نیز راه ما را به بازار جهانی باز خواهد کرد. سود اقتصادی این فناوری به حدی مطلوب است که سازندگانی که با این روش آشنا شده اند ترجیح می دهند قبل از نصب آن را در تمام قسمت ها اعمال کنند.

همچنین باید به این نکته اشاره کرد که آغشته سازی ظاهر قطعات را تغییر نمی دهد و تفاوتی بین ظاهر قطعات آغشته شده با قطعات بدون اعمال این فرآیند وجود ندارد.

تمام ترک‌ها و تخلخل‌های اندازه میکرون آهن و آلیاژهای غیرآهن که با استفاده از قالب‌های ریخته‌گری، ریخته‌گری شن و ماسه، ریخته‌گری تحت فشار، ریخته‌گری پودر، آهنگری و غیره تولید می‌شوند، با استفاده از فرآیند اشباع کاملاً پر شده و در برابر هر گونه نشت احتمالی آب‌بندی می‌شوند. آینده.

به دلیل کمبود مشکلات اقتصادی و کمبود اطلاعات، نیاز به این فناوری در صنایع متالورژی و ریخته گری ایران به طور فزاینده ای احساس می شود، اما به دلیل گرانی ماشین آلات و ذخیره سازی رزین های مصرفی، سرمایه گذاری برای واحدهای تولیدی کوچک انجام می شود. بنابراین مقرون به صرفه نیست. شما عزیزان می توانید با استفاده از خدمات این واحد برای رفع مشکل نشتی قطعات خیال خود را راحت کرده و به ما بسپارید. خدمات قابل ارائه توسط این واحد انجام عملیات اشباع بدون محدودیت در تعداد قطعات و ارائه تکنولوژی از طریق ساخت، نصب و راه اندازی ماشین آلات با کیفیت مشابه اروپایی و تامین مواد مصرفی می باشد.

امروزه کارخانه های بزرگ خودروسازی مانند ایران خودرو و سایپا دارای این فناوری هستند و همچنین شهاب گسوز، ایران بوستر، صنعت کاران برمی، سنگین کارصنعت، ایمن تیار، پاک برنز، بادران، آفتاب اکباتان، رادار و ماهاران و… از جمله این فناوری ها هستند. شرکت هایی که از این سرویس استفاده می کنند. واحدهای ذینفع هستند.